Bauck Mühle Bio chleb owsiany z chrupiącą skórką, 500 g
Bezglutenowa mieszanka do wypieku chleba
16,99 zł
(33,98 zł / kg, włącznie z kwotą VAT 5%
Właściwości i zalety
- Wegański
- Łagodny smak
- Mocna skórka
Pasujące produkty
Opis
Bezglutenowa mieszanka do wypieku chleba „Krustenbrot Hafer” od Bauck Mühle bazuje na owsie oraz innych, starannie dobranych składnikach ekologicznych. Wystarczy wymieszać ją z wodą i upiec w piekarniku, aby uzyskać pożywny chleb z aromatyczną skórką. W mgnieniu oka powstaje rustykalny chleb o zbalansowanym smaku.
Przygotowanie:
- Zawartość opakowania wraz z 1 opakowaniem drożdży suszonych i 500 ml letniej wody wyrobić krótko hakiem do ugniatania ciasta na gładką masę.
- Zwilżonymi dłońmi lub skrobakiem do ciasta zgarnąć ciasto w misce. Następnie wyłożyć na blachę do pieczenia wyłożoną papierem do pieczenia lub przełożyć do natłuszczonej keksówki.
- Chleb wygładzić zwilżonym skrobakiem do ciasta i nadać mu pożądany kształt.
- Chleb pozostawić pod przykryciem w ciepłym miejscu na 30 minut do wyrośnięcia.
- Piekarnik nagrzać do 250 °C w trybie góra/dół.
- Na dnie piekarnika umieścić naczynie żaroodporne. Bezpośrednio przed włożeniem chleba napełnić naczynie około 100 ml wrzącej wody.
- Po 10 minutach pieczenia wypuścić parę, otwierając na chwilę drzwi piekarnika. Zmniejszyć temperaturę pieczenia do 220 °C i piec przez kolejne 50 minut.
Wskazówka: Przed pieczeniem posypać chleb 1-2 łyżkami mąki ryżowej.
| Nr art.: | MM-414438 |
|---|---|
| Zawartość: | 500 g |
| EAN: | 4015637827445 |
| Numer producenta: | 414438 |
| Marki: | Bauck Mühle |
| Znak jakości: | Certyfikowany organiczny |
| Forma diety: | Wegańskie , Wegetariański, Bez glutenu |
| Może zawierać śladowe ilości: | F - soja, H - orzechy, M - gorczycy, N - nasiona sezamu, P - łubin |
| Uwaga dotycząca przechowywania: | Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od światła |
| Właściwości: | bezglutenowy |
Wartość odżywcza
| Wartość odżywcza | na 100 g |
|---|---|
| Zawartość energetyczna / spalania | 1453 / 347 kj / kcal |
| tłuszcz | 3 g |
| w tym nasycone kwasy tłuszczowe | 0,5 g |
| węglowodany | 71 g |
| w tym cukier | 0,7 g |
| substancje balastowe | 5,5 g |
| białko | 6,6 g |
| sól | 1,9 g |
Składniki
34 % Bezglutenowa mąka owsiana[1], skrobia kukurydziana[1], brązowa mąka razowa z prosa[1], Buchweizenvollkornmehl glutenfrei[1], skrobia ziemniaczana[1], Buchweizensauerteigpulver[1] (mąka gryczana[1]), sól kamienna, zagęszczacz (Xanthan), zmielone łuski psyllium[1]
- kontrolowana produkcja ekologiczna
Informacje prawne
| Odpowiedzialna firma spożywcza: | Bauck GmbH, Duhenweitz 4, 29571, Rosche, Niemcy, kundenservice@bauck.de |
|---|
Podobne produkty
Recenzje naszych klientów
ocen klientów po polski dla Bauck Mühle Bio chleb owsiany z chrupiącą skórką
Nowe artykułu na blogu:
Odkryj Piccantino:
-
Polska: Darmowa wysyłka standardowa od 229,00 zł
-
Darmowa
wysyłka zwrotna -
24 h Wysyłka
Więcej niż 13.100 art.