Bauck Mühle Bio chleb Wunderbrød z orzechami, 600 g
Mieszanka do przygotowania chleba
25,99 zł
(43,32 zł / kg, włącznie z kwotą VAT 5%
Właściwości i zalety
- Z bezglutenowego płatków owsianych
- Z pożywnymi nasionami i ziarnami
- Wystarczy wymieszać z wodą
Pasujące produkty
Opis
Wunderbrød z orzechami od Bauck Mühle to pożywna, bezglutenowa mieszanka do wypieku chleba, którą wystarczy wymieszać z wodą. Złożona z bezglutenowych płatków owsianych oraz wartościowych nasion i ziaren, mieszanka w mgnieniu oka zamienia się w wyrazisty, ziarnisty chleb – całkowicie bez mąki i bez drożdży. Dzięki zastosowanym składnikom chleb dostarcza dużo błonnika, białka i kwasów tłuszczowych omega-3.
Szybkie przygotowanie:
- Zawartość opakowania wsypać do miski, wymieszać z 550 ml wrzącej wody i pozostawić na 20 minut do napęcznienia.
- Ciasto przełożyć do dobrze natłuszczonej keksówki (25 x 10 cm). Rozprowadzić w formie za pomocą zwilżonego skrobaka do ciasta, docisnąć i wyrównać powierzchnię.
- Piec w nagrzanym piekarniku w temperaturze 200 °C w trybie góra/dół przez 70 minut.
- Od razu wyjąć z formy i przed spożyciem pozostawić do całkowitego ostygnięcia.
Klasyczne przygotowanie:
- Mieszankę do wypieku zalać 500 ml zimnej wody, dokładnie wymieszać ciasto i pozostawić na 3 godziny lub na całą noc w lodówce do napęcznienia.
- Następnie przełożyć do formy i włożyć do zimnego piekarnika.
- Piec bez wcześniejszego nagrzewania w temperaturze 200 °C w trybie góra/dół przez 80 minut.
Wskazówki:
- Przed pokrojeniem pozostawić do dobrego ostygnięcia.
- Gotowy chleb można doskonale zamrozić w porcjach.
- W przypadku braku formy do pieczenia chleba, można po prostu uformować bochenek i ułożyć go na blasze wyłożonej papierem do pieczenia.
- Wunderbrød z orzechami idealnie nadaje się również jako baza do smacznego chlebka bakaliowego. W tym celu wystarczy dodać do mieszanki trochę drobno pokrojonych suszonych owoców, takich jak daktyle, figi czy morele.
| Nr art.: | MM-388838 |
|---|---|
| Zawartość: | 600 g |
| EAN: | 4015637827094 |
| Numer producenta: | 388838 |
| Marki: | Bauck Mühle |
| Znak jakości: | Pieczęć ekologiczna |
| Forma diety: | Wegańskie , Wegetariański, Bez glutenu |
| Może zawierać śladowe ilości: | F - soja, H - orzechy, M - gorczycy, P - łubin |
| Uwaga dotycząca przechowywania: | Przechowywać w chłodnym, suchym miejscu z dala od światła |
| Właściwości: | bezglutenowy, nie zawiera drożdży |
Wartość odżywcza
| Wartość odżywcza | na 100 g |
|---|---|
| Zawartość energetyczna / spalania | 2047 / 489 kj / kcal |
| tłuszcz | 31 g |
| w tym nasycone kwasy tłuszczowe | 4 g |
| węglowodany | 26 g |
| w tym cukier | 1,1 g |
| substancje balastowe | 13 g |
| białko | 20 g |
| sól | 1,3 g |
Składniki
bezglutenowe pełnoziarniste płatki owsiane[1], pestki dyni[1], nasiona słonecznika[1], Leinsaat geschrotet[1], sezam[1], orzechy laskowe[1], siemię lniane[1], migdały[1], nasiona Chia (Salvia hispanica), razowe płatki jaglane, zmielone łuski psyllium[1], sól kamienna
- kontrolowana produkcja ekologiczna
Informacje prawne
| Odpowiedzialna firma spożywcza: | Bauck GmbH, Duhenweitz 4, 29571, Rosche, Niemcy, kundenservice@bauck.de |
|---|
Podobne produkty
Recenzje naszych klientów
ocen klientów po polski dla Bauck Mühle Bio chleb Wunderbrød z orzechami
Nowe artykułu na blogu:
Odkryj Piccantino:
-
Polska: Darmowa wysyłka standardowa od 229,00 zł
-
Darmowa
wysyłka zwrotna -
24 h Wysyłka
Więcej niż 13.100 art.