Davert Bio ryż basmati biały, 500 g
Lekki, uczciwy i wyjątkowo aromatyczny!
16,99 zł
(33,98 zł / kg, włącznie z kwotą VAT 5%
Właściwości i zalety
- Najwyższa jakość Demeter i Fairtrade
- Delikatny aromat i smak
- Idealny do curry, daal i dodatków
Podobne produkty
Opis
Ten wysokiej jakości organiczny ryż Basmati pochodzi z wieloletniego projektu upraw w Indiach, prowadzonego zgodnie z rygorystycznymi wytycznymi Demeter i standardami Fairtrade. Podczas gotowania ryż rozwija swój charakterystyczny aromat i zachwyca lekką, sypką konsystencją.
Idealny jako klasyczny dodatek do indyjskich curry, orientalnych dań z patelni czy aromatycznych daals – stanowi doskonałą bazę dla kreatywnych potraw!
Wskazówki dotyczące przygotowania jako dodatek dla 2 osób:
- 125 g ryżu płukać, aż woda stanie się przejrzysta.
- 125 g ryżu zagotować w 250 ml lekko osolonej wody.
- Gotować na małym ogniu przez 10-15 minut.
| Nr art.: | XEC-URT-23510 |
|---|---|
| Zawartość: | 500 g |
| EAN: | 4019339235102 |
| Numer producenta: | 23510 |
| Marki: | Davert |
| Znak jakości: | Pieczęć ekologiczna, Znak ekologiczny UE / spoza UE |
| Forma diety: | Wegańskie , Wegetariański |
| Może zawierać śladowe ilości: | H - orzechy, N - nasiona sezamu |
| Uwaga dotycząca przechowywania: | Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu |
Składniki
biały ryż basmati[1]
- z kontrolowanej produkcji ekologicznej.
Wartość odżywcza
| Wartość odżywcza | na 100 g |
|---|---|
| Zawartość energetyczna / spalania | 1491 / 356 kj / kcal |
| tłuszcz | 1,1 g |
| nasycone kwasy tłuszczowe | 0,3 g |
| węglowodany | 76 g |
| w tym cukier | <0,5 g |
| substancje balastowe | 1,6 g |
| białko | 9,3 g |
| sól | 0,02 g |
Pasujące produkty
Recenzje naszych klientów
ocen klientów po polski dla Davert Bio ryż basmati biały
Nowe artykułu na blogu:
-
Polska: Darmowa wysyłka standardowa od 229,00 zł
-
Darmowa
wysyłka zwrotna -
24 h Wysyłka
Więcej niż 13.000 art.