ajaa! - plastik może być również zrównoważony

ajaa! - plastik może być również zrównoważony

Z ajaa! wszystko kręci się wokół biotworzyw wykonanych z surowców odnawialnych. Dyrektor zarządzający Raphael Stäbler zaczął zajmować się tym tematem już podczas studiów i ostatecznie w 2012 roku założył 4e solutions GmbH z marką ajaa! Od tego czasu produkowane są ekologiczne pudełka z bio-plastiku, które obiecują całkowicie zastąpić konwencjonalne produkty z tworzyw sztucznych w gospodarstwie domowym.

Produkty

Ważny filar marki ajaa! to wysoki standard jakości. Ponadto istnieje zamiłowanie do pięknego wzornictwa, które ostatecznie znajduje odzwierciedlenie we wszystkich produktach marki. Wszystkie produkty ajaa! Mają kilka cech wspólnych:

  • wygląda dobrze
  • są zrównoważone
  • są modne
  • doskonale wpisują się w nowoczesny styl życia

Przyjrzyjmy się bliżej zrównoważonemu rozwojowi, ponieważ tutaj bardzo wyraźnie widać wysiłek włożony w produkty.

Wszystkie produkty są w 100% wyprodukowane w Niemczech, mają pozytywny ślad węglowy i nadają się w 100% do recyklingu.

Materiał

Surowce do wszystkich produktów ajaa! Są w całości pozyskiwane z naturalnych materiałów. Wykorzystuje się do tego trzcinę cukrową i minerały, dlatego produkty są całkowicie nieszkodliwe dla zdrowia według ich własnych oświadczeń. Podczas produkcji zamiast ropy używa się soku z trzciny cukrowej. Sok ten jest produktem resztkowym powstałym przy produkcji cukru trzcinowego. Uzyskany z tego bioetanol jest ostatecznie przekształcany w wysokiej jakości, długotrwały bio-polietylen poprzez polimeryzację i wzbogacanie w minerały.

Materiał ten ma identyczną jakość i właściwości jak konwencjonalne, wysokiej jakości tworzywa sztuczne, ale nie zawiera żadnych składników szkodliwych dla środowiska i zdrowia.

Wszystkie produkty ajaa! Są zatem wolne od melaminy, plastyfikatorów ani żywic formaldehydowych.

Użyta trzcina cukrowa pochodzi ze zrównoważonej uprawy, która spełnia również normy społeczne i środowiskowe. Największą zaletą jest to, że do produkcji nie są potrzebne żadne dodatkowe grunty rolne - sok z trzciny cukrowej jest przecież produktem resztkowym.

Ważne: ponieważ wszystkie ajaa! są długowieczne, nie ulegają biodegradacji. Nie zawierają żadnych toksycznych substancji, ale w naturze rozkładają się bardzo długo. Ale produkty w 100% nadają się do recyklingu.

Wniosek

ajaa! prowadzi pionierską pracę w dziedzinie surowców odnawialnych i opracowuje zrównoważone, nadające się do recyklingu produkty, z których każdy może korzystać każdego dnia z dobrym samopoczuciem.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć naszą ofertę produktów ajaa!