Wiedza ze świata przypraw

Radosne i zdrowe - z pikantnym jedzeniem Radosne i zdrowe - z pikantnym jedzeniem

Wiele osób uwielbia chili w swoim jedzeniu, inni mogą się bez niego obejść. Bez względu na to, co o tym myślisz, chili jest zdecydowanie zdrowe i sprawia, że jesteś szczęśliwy. Przeczytaj więcej tutaj.

Szlakiem przypraw Szlakiem przypraw

Egzotyczne przyprawy przybyły z Azji do Europy już w późnym średniowieczu. Były one jednym z najbardziej pożądanych i drogich produktów, dlatego Europejczycy szukali tańszych sposobów na ich zdobycie.

Najdroższe przyprawy świata Najdroższe przyprawy świata

Dawniej ceny przypraw były astronomiczne. Jednak już w XIX wieku wiele osób mogło sobie na nie pozwolić, bo monopol na przyprawy się załamał. Nawet w dzisiejszych czasach i stnieje wiele przypraw, gdzie cena za kilogram osiąga cenę małego samochodu.

Krótka historia handlu przyprawami Krótka historia handlu przyprawami

Przyprawy towarzyszą ludziom już od wieków. Istnieją dowody , że już w w czasie neolitu je używano . Później stały się produktem luksusowym i były nawet powodem prowadzonych wojen. Poniżej krótka fascynująca historia handlu przyprawami.

Przyprawy - typowo południowoamerykańskie Przyprawy - typowo południowoamerykańskie

Od pampasów Argentyny poprzez rozległe tereny Amazonii aż do stoków gór Andów - Ameryka Południowa jest kontynetentem kontrastów. Przy tak zróżnicowanym krajobrazie nie ma się czemu dziwić , jeśli zawiera różnorodność przypraw. Wiele z nich...

Indie - kraj przypraw Indie - kraj przypraw

Co przychodzi Tobie do głowy gdy myślisz o kuchni indyjskiej? Curry - jako potrawa lub przyprawa? A może imbir, kminek rzymski czy kardamno? Już sama myśli o przyprawach kuchni indyjskich pozwala płynąć ślinie do ust . Jak się temu bliżej...

"Super gwiazdy" wśród roślin "Super gwiazdy" wśród roślin

Przyprawy smakują. Dlatego są one tak popularne. To co sprawia, że smak przypraw jest jeszcze bardziej smaczny, są ich pozytywne właściwości. Przyprawy zawierają mianowicie bogate składniki, które mają pozytywny wpływ na zdrowie.