Wiedza ze świata przypraw

Radosne i zdrowe - z pikantnym jedzeniem Radosne i zdrowe - z pikantnym jedzeniem

Wiele osób uwielbia chili w swoim jedzeniu, inni mogą się bez niego obejść. Bez względu na to, co o tym myślisz, chili jest zdecydowanie zdrowe i sprawia, że jesteś szczęśliwy. Przeczytaj więcej tutaj.

Szlakiem przypraw

Egzotyczne przyprawy przybyły z Azji do Europy już w późnym średniowieczu. Były one jednym z najbardziej pożądanych i drogich produktów, dlatego Europejczycy szukali tańszych sposobów na ich zdobycie.

Najdroższe przyprawy świata

Dawniej ceny przypraw były astronomiczne. Jednak już w XIX wieku wiele osób mogło sobie na nie pozwolić, bo monopol na przyprawy się załamał. Nawet w dzisiejszych czasach i stnieje wiele przypraw, gdzie cena za kilogram osiąga cenę małego samochodu.

Krótka historia handlu przyprawami

Przyprawy towarzyszą ludziom już od wieków. Istnieją dowody , że już w w czasie neolitu je używano . Później stały się produktem luksusowym i były nawet powodem prowadzonych wojen. Poniżej krótka fascynująca historia handlu przyprawami.

Przyprawy - typowo południowoamerykańskie

Od pampasów Argentyny poprzez rozległe tereny Amazonii aż do stoków gór Andów - Ameryka Południowa jest kontynetentem kontrastów. Przy tak zróżnicowanym krajobrazie nie ma się czemu dziwić , jeśli zawiera różnorodność przypraw. Wiele z nich...

Indie - kraj przypraw

Co przychodzi Tobie do głowy gdy myślisz o kuchni indyjskiej? Curry - jako potrawa lub przyprawa? A może imbir, kminek rzymski czy kardamno? Już sama myśli o przyprawach kuchni indyjskich pozwala płynąć ślinie do ust . Jak się temu bliżej...