Davert Bio owies nagoziarnisty, 1.000 g
Czysta natura w każdym ziarnie
16,99 zł
(16,99 zł / kg, włącznie z kwotą VAT 5%
Właściwości i zalety
- Łagodnie orzechowy smak
- Idealny do świeżych płatków i śniadań
- Uniwersalny do kotlecików i zapiekanek
Opis
Odkryj owies w jego najbardziej naturalnej formie! Owies nagi zawdzięcza swoją nazwę temu, że jego plewy luźno otaczają ziarno i odpadają już podczas omłotu. Dzięki temu zachowane zostaje pełne, wartościowe ziarno bez konieczności dodatkowej obróbki.
Ze swoim łagodnie orzechowym aromatem doskonale sprawdza się jako składnik śniadań – świeżo zgniatany na płatki lub jako składnik porridge. Po ugotowaniu stanowi również świetną bazę do kotlecików, zapiekanek czy sałatek zbożowych.
Przygotowanie:
- 125 g owsa zagotować w podwójnej ilości lekko osolonej wody.
- Gotować pod przykryciem na małym ogniu przez 25–35 minut.
| Nr art.: | XEC-URT-13118 |
|---|---|
| Zawartość: | 1.000 g |
| EAN: | 4019339131183 |
| Numer producenta: | 13118 |
| Marki: | Davert |
| Znak jakości: | Pieczęć ekologiczna, Znak ekologiczny UE / spoza UE |
| Forma diety: | Wegańskie , Wegetariański |
| Może zawierać śladowe ilości: | F - soja, H - orzechy, M - gorczycy, N - nasiona sezamu, P - łubin |
| Uwaga dotycząca przechowywania: | Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu |
Składniki
owies nagi (Avena nuda)[1]
- z kontrolowanej produkcji ekologicznej
Wartość odżywcza
| Wartość odżywcza | na 100 g |
|---|---|
| Zawartość energetyczna / spalania | 1461 / 349 kj / kcal |
| tłuszcz | 7,1 g |
| w tym nasycone kwasy tłuszczowe | 1,5 g |
| węglowodany | 56 g |
| w tym cukier | 1,1 g |
| substancje balastowe | 9,7 g |
| białko | 11 g |
| sól | 0,02 g |
Pasujące produkty
Podobne produkty
Recenzje naszych klientów
ocen klientów po polski dla Davert Bio owies nagoziarnisty
Nowe artykułu na blogu:
Odkryj Piccantino:
-
Polska: Darmowa wysyłka standardowa od 229,00 zł
-
Darmowa
wysyłka zwrotna -
24 h Wysyłka
Więcej niż 13.100 art.