Zrób pyszny proszek curry

Zrób pyszny proszek curry

Curry to jedna z najpopularniejszych mieszanek przypraw na świecie - i jako mieszanka przypraw możemy ja stworzyć sami.

To może zabrzmieć jak dużo pracy, ale nie martw się, to nie jest takie męczące. Zasadniczo wystarczy kupić przyprawy mielone, podzielić je, zmielić i dać do szczelnego pojemnika (aby aromaty się nie ulotniły).

Dlaczego powinieneś zmieszać własne curry? Cóż, to bardzo proste: tylko domowe curry to najlepsze curry. Nie ma jednej, ostatecznej odmiany curry; zamiast tego w Indiach występują niezliczone warianty, z których każdy ma swój niepowtarzalny smak i charakter. W supermarkecie dostajesz tylko wariant, którego większość ludzi lubi. A curry może być pyszne na wiele sposobów. W czasach Internetu nie trudno znaleźć różne, podstawowe przepisy na curry - ostre, łagodne, pikantne itd. W taki sposób możesz rozpocząć polowanie na Twoje najlepsze curry. Gdy już znajdziesz najlepszą mieszankę curry dla siebie, pokochasz ją.

Tutaj chcielibyśmy przedstawić dwa przepisy na curry, jeden ostry, a drugi łagodny. Przygotowanie jest takie samo:

Ostry proszek curry

Składniki

Łagodny proszek curry

Składniki

Przygotowanie

  • Najpierw lekko podsmaż niektóre składniki na patelni na średnim ogniu, stale mieszając. Są to: pieprz, nasiona kopru włoskiego, goździki, kminek i kolendra.
  • Następnie ostudzone przyprawy dodaj do pozostałych przypraw w moździerzu lub młynku do kawy. Wszystko jest miażdżone i mielone, aż do uzyskania pożądanej konsystencji.
  • Jeśli to konieczne, możesz teraz przesiać wszystko przez sitko, aby usunąć większe kawałki.
  • Następnie wsyp do pojemnika przyprawy (najlepiej hermetycznego) i delektuj się w każdej chwili.

Życzymy dużo radości w wyszukiwaniu i znajdowaniu Twojego ulubionego curry.