Davert Bio żyto, 1.000 g
Wyrazisty charakter do prawdziwych wypieków
8,99 zł
(8,99 zł / kg, włącznie z kwotą VAT 5%
Właściwości i zalety
- Wyrazisty aromat
- Idealne do chleba na zakwasie
- Regionalna jakość Bioland z Niemiec
Podobne produkty
Opis
Żyto to fundament tradycji wypieku chleba! Ten organiczny pełnoziarnisty żyto z niemieckich gospodarstw Bioland wnosi głębię i intensywny, wyrazisty aromat do Twojej kuchni. To jedno z najważniejszych zbóż piekarniczych, niezbędne do przygotowania aromatycznego chleba na zakwasie o charakterystycznej wilgotności i długiej świeżości.
Żyto to jednak nie tylko mąka: jako śruta do zup lub całe ziarno w sałatkach i daniach warzywnych – wszędzie tam, gdzie liczy się wyrazisty smak, sprawdza się doskonale.
Przygotowanie:
- Żyto zagotować w dużej ilości lekko osolonej wody.
- Gotować na małym ogniu przez 55-60 minut.
| Nr art.: | XEC-URT-11018 |
|---|---|
| Zawartość: | 1.000 g |
| EAN: | 4019339110188 |
| Numer producenta: | 11018 |
| Marki: | Davert |
| Znak jakości: | Pieczęć ekologiczna, Znak ekologiczny UE / spoza UE |
| Forma diety: | Wegańskie , Wegetariański |
| Może zawierać śladowe ilości: | F - soja, H - orzechy, M - gorczycy, N - nasiona sezamu, P - łubin |
| Uwaga dotycząca przechowywania: | Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu |
Składniki
żyto[1]
- z kontrolowanej produkcji ekologicznej.
Wartość odżywcza
| Wartość odżywcza | na 100 g |
|---|---|
| Zawartość energetyczna / spalania | 1352 / 323 kj / kcal |
| tłuszcz | 1,7 g |
| nasycone kwasy tłuszczowe | 0,3 g |
| węglowodany | 61 g |
| w tym cukier | 0,7 g |
| substancje balastowe | 13 g |
| białko | 9,5 g |
| sól | 0,01 g |
Pasujące produkty
Recenzje naszych klientów
ocen klientów po polski dla Davert Bio żyto
Nowe artykułu na blogu:
-
Polska: Darmowa wysyłka standardowa od 229,00 zł
-
Darmowa
wysyłka zwrotna -
24 h Wysyłka
Więcej niż 13.000 art.