Alternatywne zastosowania przypraw

Alternatywne zastosowania przypraw

Patrząc wstecz na historię, szybko zdajemy sobie sprawę, że przyprawy zawsze były używane na różne sposoby. Prawdopodobnie wynikało to również z faktu, że niektóre przyprawy były nawet wcześniej ważone złotem. Co ciekawe, większość ludzi używa obecnie przypraw wyłącznie jako przypraw, choć są dziś tańsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Tutaj chcielibyśmy przywrócić dawną wiedzę na temat wielu sposobów używania przypraw i pokazać pięć alternatywnych zastosowań.

Aromaterapia

Zacznijmy od pobliskiego punktu. Przyprawy emanują cudownym aromatem, więc nie dziwi fakt, że mogą być również używane do aromaterapii. Wiele zapachowych świec nadal zawiera przyprawy i zioła. Szczególnie nadają się do tego następujące przyprawy:

Mogą być składnikiem świeczek zapachowych własnej produkcji lub wystarczy włożyć je do garnka z wodą i pozostawić na wolnym ogniu na kuchence. Alternatywą jest lampa zapachowa.

Środek odstraszający owady

Citronella jest powszechnym składnikiem odstraszającym owady, inne zawierają cedr lub trawę cytrynową. Wszystkie substancje występują naturalnie w przyprawach i ziołach. Niezbędne są olejki eteryczne, które mogą być skraplane na przykład na ścieżkach mrówek. Nawet gałązki rozmarynu, które się podpala, żeby dymiły, powinny pomagać w zwalczaniu komarów i muszek.

Naturalny środek leczniczy na skórę

Przyprawy są zdrowe, to wiadomo. Ale działają nie tylko w naszym ciele, ale także na zewnątrz, na skórze. Na przykład kapsaicyna w chilli może pomóc w bólu mięśni, ponieważ odczula receptory bólowe. Mentol, który występuje na przykład w liściach mięty, ma podobny efekt. Oleje chili i mentol mogą pomóc w bólach mięśni.

Poduszka zapachowa

Z powodu ich czarującego zapachu niektórzy ludzie używają przypraw jako małych poduszek zapachowych i umieszczają je w szufladach i in.

Dekoracja

Przyprawy i zioła to nie tylko coś dla podniebienia i nosa, ale wiele z nich jest również pięknych (np. kora cynamonu). Wynika to z pięknych jasnych kolorów. Jako element dekoracyjny wystarczy użyć szklanego słoika, napełnić wybranymi przyprawami i umieścić świecę na wierzchu. Inną możliwością jest umieszczenie stojaka na przyprawy w kuchni i wykorzystanie go jako elementu dekoracyjnego.