Oglądaj spadające gwiazdy i przeżuwaj bruschettę: wybierz się na piknik dla smakoszy z Perseidami!

Oglądaj spadające gwiazdy i przeżuwaj bruschettę: wybierz się na piknik dla smakoszy z Perseidami!

Każdy z nas był chociaż raz w życiu na pikniku, jako student w parku, z przyjaciółmi na plaży, czy z rodziną na wakacjach. Ponieważ wielu uważa, że przygotowanie pikniku jest czasochłonne, wolą zrezygnować z tej przyjemności na świeżym powietrzu. Nie musisz przygotowywać pieczonej na zimno wieprzowiny, wyszukanych przekąsek czy robić sałatkę z makaronem. Piknik może być o wiele przyjemniejszy. Zainspiruj się naszymi poradami, jak przygotować szybki piknik.

Historia, okazje i świetny zestaw piknikowy
Pikniki - te towarzyskie spotkania na świeżym powietrzu, które mają już długą tradycję: już w starożytności ludzie cieszyli się przyjaznymi ucztami wśród zieleni lub w oazach na pustyni wzdłuż znanych szlaków handlowych. Jednak termin „piknik” istnieje dopiero od XVII wieku. Mówi się, że wywodzi się od francuskiej szlachty: „Piquer”, co oznacza „wybierz coś”, był ojcem chrzestnym słowa „stworzenie”. Na szczęście dworska dekadencja nie jest już potrzebna, by w pełni cieszyć się wolnym czasem i przyjemnie spędzonymi chwilami po pracowitym dniu. Wybierz najlepszą okazję do zorganizowania pikniku! Urodziny, rocznica, dyplom, oświadczyny – a może deszcz spadających gwiazd? Lipiec i sierpień to najlepsze miesiące na to! Podstawą do udanego pikniku jest pogoda, która często lubi nas zaskoczyć. Dlatego też warto mieć zawsze pod ręką sprawdzony zestaw piknikowy, który szybko zabierzesz ze sobą tę ciekawa przygodę.

Poważnie! Spontaniczność nie wymaga planowania!

Lista zakupów na piknik w stylu rustykalnym przy spadających gwiazdach, dla dwojga

  • 1 butelka wina musującego, prosecco lub frizzante
  • 1 opakowanie bruschetty lub tapenady
  • 1 salami lub 1 para kiełbasek domowych
  • 1 słoik marynowanego sera lub kulki serowe
  • 1 tabliczka czekolady lub herbatników
  • Opcjonalnie: pieczywo chrupkie, krakersy, chrupki chlebowe

Świeże wypieki, takie jak bagietka można kupić np. na stacji benzynowej z supermarketem. Możesz też zamiast tego wybrać pieczywo chrupkie, krakersy i czipsy, masz w szafce kuchennej. Co jeszcze możesz spakować: sztućce, ostry nóż, 2 szklanki lub kubki, 2 deski do krojenia, ściereczkę, wilgotne chusteczki i worek na śmieci - który możesz zabrać ze sobą. Wskazówka: papierowe ściereczki mogą polecieć z wiatrem, dlatego polecamy zabrać materiałową ściereczkę.

Kiedy można obserwować spadające gwiazdy?
W 2022 roku spadające gwiazdy Perseidów rozświetlą nocne niebo między 17 lipca a 24 sierpnia. Astronomowie spodziewają się pierwszych wydarzeń między 9 a 13 sierpnia, a maksymalne zagęszczenie spadających gwiazd będzie widoczne w nocy z 12 na 13 sierpnia - więc mnóstwo dat na niezapomniany piknik z niesamowicie błyszczącymi widokami.

Dla tych, którzy nie przygotowali się wcześniej na piknik: w razie potrzeby wystarczy butelka ulubionego napoju i słone przekąski. Najważniejsze jest to, że masz ze sobą odpowiednich ludzi, którzy będą Ci towarzyszyć.